Hetedhét országra szóló, indiai menyegző
A világ távoli pontjai fontos szerepet játszottak Karishma Jhalani és Ashwin Jain kapcsolatában. Karishma Új-Delhiben született és élt, míg Ashwin a New Jersey-i Princetont tekintette otthonának, ők ketten mégis a Goa állambeli reptéren találkoztak nagyjából 12 évvel ezelőtt.
Ashwin, lánytestvére és egy barátjuk ugyanazon a Delhibe tartó gépen utaztak, mint Karishma, fiútestvére és egy barátjuk. A két barát ismerte egymást, így a nagy csapat szóba elegyedett egymással, és Ashwin és Karishma pillanatok alatt barátokká váltak.
„Beletelt néhány évembe, míg felfogtam, hogy mi is folyik itt valójában,” emlékszik vissza Karishma. A fiatalok barátok maradtak az egyetem alatt (míg Karishma a pennsylvaniai Penn Egyetemre, addig Ashwin a New Hampshire állambeli Dartmouthra járt), majd tanulmányaik után is, habár kontinensek választották el őket. Ahhoz, hogy kapcsolatuk a következő szintre lépjen, egy közös utazás kellett Vietnamba 2010-ben. Két évre rá, Ashwin Indiába költözött.
A három év alatt, amíg együtt jártak, Ashwin gyakran szervezett közös nyaralásokat, és habár Karishmának fogalma sem volt akkortájt az egészről, egy kéthetes Sri Lanka-i nyaraláson tervezte megkérni szerelme kezét.
„Egyik reggel korán keltünk, hogy túrázni menjünk,” meséli Karishma. „Épp a zöld teámat szürcsölgettem, és a napfelkeltét néztem a hotelszobánk erkélyéről. Ash velem szemben ült, kávézott. Nem teljesen emlékszem, hogyan történt, csak az rémlik, hogy azt mondja: ’Szeretlek, hozzám jössz?’. Először sokkos állapotba kerültem, majd ideges lettem, nevettem. A nap hátralévő részét azzal töltöttük, hogy elújságoltuk a családjainknak és barátainknak a nagy hírt.”
Az esküvőszervezés igazi kihívás egy átlagos jegyespár számára, viszont egy indiai jegyespárnak nem csupán a nagy napról kell gondoskodnia, hanem inkább a nagy napokról, ugyanis Indiában az esküvő több napos rendezvénysorozat. Ha ez még nem lenne elég, Karishma különleges helyszínt szeretett volna. Elsőként a sivatagi Dzsaiszalmer festői városát nézte ki, ami elmondása szerint egyet jelentett az „anyagi rémálommal”, de a végeredményt látva, egy maharadzsa is megirigyelte volna a menyegzőt.
„A család egyik jó barátja, Apoorva Lakhia egy nagyszabású bollywoodi filmet forgatott Dzsaiszalmerben tíz évvel ezelőtt, így volt néhány titkos trükk a tarsolyában” árulja el Karishma. „Amint a városba értünk, tudtuk, itt lesz az esküvőnk. A dekorációval nem is kellett foglalkoznunk, Dzsaiszalmer városa épp elég volt.”
És persze az sem volt hátrány, hogy Karishma egy 1701-ben alapított bőr kiegészítőket gyártó márka tervezője, édesanyja pedig a Janavi márka megalapítója, aki a Ferragamoval és a Chanel divatházzal is szokott együtt dolgozni. Ismeretségi köreiknek hála, nem volt nehéz virágost, cipőkészítőt, fazekast, takácsot vagy bábjátékost szerezni az esküvőre.
„Az elejétől fogva tudtam, hogy azt szeretném, édesanyám tervezze az esküvői ruhám,” meséli Karishma. „Ő tökéletesen megért engem. A ruhának színesnek kellett lennie, nem lehetett nehéz, és természetesen bókok forrása kellett, hogy legyen.” Anya és lánya Ekaya-ba utaztak kézzel szőtt anyagért a lehengahoz, azaz a szoknyához. Karishma édesanyja tervezte a ruha egyik részét, míg a másikat Rohit Bal.
Egy ötszáz fős vacsoraparty után Delhiben, az ünneplés vacsorával és tánccal vette kezdetét. A második nap az úgynevezett mehendi ceremóniával (avagy az indiai lánybúcsú, amelynek során a menyasszony kezére hennatetoválás kerül) és a sangeettel (éneklésnek és táncnak szentelt este) telt. A harmadik nap reggelén, a menyasszony és családja a choora ceremónián vettek részt, amelynek során Karishma különleges ékszereket kapott, amik jelzik, hogy friss házas. A vőlegény és családja ezalatt az esküvő helyszínére utaztak, a baraat körmenet keretein belül.
A szertartás után, a vendégek Dj Bosco zenéjét élvezhették a lakodalomban. „Akár a szüleinknek és barátaiknak játszott az este elején, akár az utolsó dalokat szólaltatta meg, végig tudta, mire vágyunk mi és a násznép,” emlékszik vissza Karishma. A friss házasok hajnaltájt búcsút intettek, és egyhónapos nászútra indultak Mianmarba.
További képekért kattints tovább a következő oldalra!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez