Hagyjunk fel a pozitív gondolkodással! - Az első lépés az egészség felé
De mit tehetünk, ha meg akarjuk védeni magunkat az egészségre káros rejtett stressztől? Mit tehetünk, ha meg akarunk gyógyulni?
Fejlesztenünk kell az érzelmi kompetenciánkat. Azt a kompetenciát, ami gyakran hiányzik a mai társadalomból, hiszen a közömbösség, az érzelem hiánya mindennapos. Általános, hogy a gyerek azt hallja, ne legyen olyan érzelgős, ne legyen túlérzékeny, holott éppen az érzelmi kompetencia a legjobb betegségmegőrző gyógyszer, ami csak létezik - olvashatjuk a kötetben. Milyen képességekre kell szert tettünk, ha fejleszteni akarjuk az érzelmi kompetenciánkat?
- Arra a képességre, hogy át tudjuk érezni a saját érzelmeinket.
- Arra a képességre, hogy hatékonyan ki tudjuk fejezni az érzelmeinket, ami által érvényt szerzünk a szükségleteinknek.
- Arra a képességre, hogy különbséget tudunk tenni az adott szituációban helyénvaló reakcióink és a múltban gyökerező válaszok között.
- És arra a képességre, hogy tudatában vagyunk valódi szükségleteinknek, melyeket nem nyomunk el, csak azért, hogy mások elfogadjanak, elismerjenek bennünket.
A gyógyulás kulcsa minden esetben az egyén tudatos, szabad és önálló választása.
És az első lépés, amit ezen az úton meg kell tennünk az nem más, minthogy felhagyunk a pozitív gondolkodással. Dr. Máté Gábor az eltúlzott optimizmus ellenszereként a negatív gondolkodást javasolja számunkra. Ám még mielőtt a hurráoptimizmus képviselői kikelnének magukból, megmagyarázom mire gondolt a szakember. Máté Gábor hisz a gondolkodás erejében. De véleménye szerint, ha a gondolkodás szó elé odabiggyesztjük a pozitív jelzőt, akkor kizárjuk a valóság mindazon részét, amit negatívnak ítélünk meg. Pedig a valódi pozitív gondolkodásba bele kell férnie a teljes valóságunknak.
Dr. Máté Gábor A test lázadása című könyvével nagy segítségére lehet mindazoknak, akik hajlandók felelősséget vállalni saját életükért. Olvasmányos, laikusok számára is érthető, rendkívül tanulságos kötet - olvasásához az érdeklődő, nyitott, többféle nézőpont befogadására képes olvasó szinte kötelező.
További írásaimat a Facebook oldalamon, valamint a honlapomon olvashatod.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez