Ha ma életben maradok, holnapra szabad leszek
Dr. Edith Eva Eger saját történetén keresztül mutatja meg, hogy milyen küzdelmekkel is jár az, ha valaki a gyógyulás útjára lép. De miközben olvassuk a sorait, keserűség helyett mind inkább úgy érezzük majd, ami nem titkolt célja is volt az írójának, hogy, ha neki sikerült, akkor nekünk is menni fog. Így nyugodtan mondhatjuk, hogy ez az alkotás kismilliószor többet segíthet annak, aki maga is nehéz élethelyzetben van épp, mint az összes motivációs előadó egy színpadon.
Börtöncellát építettem a rettegésemből és a hallgatásommal kattintottam rá a lakatot
A fizikai szabadulás és a lelki szabadság nem járnak kéz a kézben. Bár túlélte a tábort és testvérével együtt új életet kezdhettek, még évekkel később is gyötörték az emlékbetörések, a depressziós és a poszttraumás stressz. Hiszen nagyon sokáig azt gondolta, mint mi annyian, hogy el lehet temetni a múltat. Hogy, ha nem beszélünk róla, akkor hatással sem lehet ránk. Óriási tévedés. Mindaddig gyötör majd és megfoszt a szabadságtól, még képessé nem válsz szembenézni vele.
Ahogy írja: nem dönthetünk úgy, hogy eltöröljük a sötétséget, de fényt gyújthatunk benne. El kell kezdenünk hinni az életben és önmagunkban. Majd sok újabb apró döntéssel kell eljutnunk odáig, hogy szépen lebontogassuk a saját elménk és a lelkünk köré felépített börtönünk rácsait.
~ Aki pedig, a szabadság útja mellett dönt és elindulna rajta, annak jó szívvel ajánlom segítségül Edith Eva Eger c. könyvét, mert benne valódi támogatóra lelhetünk majd.
További írásaimat a Facebook oldalamon olvashatod.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez