Ha elhagyjuk a címkézést, a szorongás is kevésbé fog egy idő után feszélyezni minket
Nem bízhatsz másokban, ha magadban nem bízol.
A bekategorizálás nem egyfajta ítélkezés, ha jobban megfigyeljük? Az ítélkezés pedig nem olyan, mintha a belső harcainkat próbálnánk így csillapítani? Magamra mégsem haragudhatok, így akkor miért ne vetíteném ki másra? Azt szokták mondani a nagy emberek, és én is ennek a híve vagyok, hogy úgy bánunk a másik emberrel, ahogy saját magunkkal bánunk. Úgy viselkedünk a másikkal, úgy beszélünk a másikkal, mintha magunkkal tennénk. Ha címkét teszek a másik személyre, az neked miben lesz jó? Megnyugtat a tudat, hogy úgy tűnik ismerem? És egy általános kategóriától tényleg ismerni fogom a másikat? Kevesebb az esélye, hogy csalódom, hogy tévedek, hogy akár megbántom majd? Nem lehet, hogy pusztán azért használunk címkéket, azért próbáljuk a helyükre tenni az embereket, mert addig is azt érezzük, hogy erősek vagyunk, akit lehetetlen átvágni, mert mindent is irányít? Önmagunknak vagyunk képesek a legnagyobb szorongásokat csinálni.
-
Miért van szükségünk védőhálóra, ha az emberekről van szó?
-
Mikor mered ki is mondani a másik szemébe, hogy "igen, megbízom benned?"
-
Mit jelent számodra az, hogy szívvel és lélekkel és testtel megbízol valakiben? Mire van szükséged hozzá?
-
Van olyan személy az életedben jelenleg, aki minden titkodat ismeri, aki úgy ismer, mint senki más? És fordítva mennyire helytálló ez: minden titkát tudod és úgy ismered, mint senki más?
-
Lehet úgy szeretni valakit, hogy nem bízol meg benne teljesen? És lehet úgy bízni, hogy valójában nem szereted?
-
Mi van először a kapcsolatodban: bizalom vagy feltétel nélküli szeretet? Vagy esetleg egyszerre kell megérkezniük?
-
Hajlamos vagy ítéletet mondani másokról?
-
Hajlamos vagy ítélkezni saját magadról?
-
Mit vagyis inkább kit látsz, amikor a tükörbe nézel? Elégedett vagy magaddal? 1-től 10-es listán, mennyire bízol meg saját magadban?
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez