Férfiszempont: A kapcsolatainkat hamarabb lecseréljük, mint a saját elgondolásainkat
A saját éneddel való találkozás túlmutat az elmén, túlmutat a duális világon, túlmutat a születésen, és a halálon is. Ez a találkozás csak a létezés határtalan birodalmában jöhet létre. Oda viszont egyedül kell eljutnod, nincs az a spirituális tanfolyam, önismereti csoport vagy ezoterikus könyv, ami elröpíthet oda. Az emberiség egyik legnagyobb problémája a szavak, és azoknak az egyénenként változó és legkülönbözőbb értelmezése, miközben ebben a világban szavakkal kommunikálunk, és azok segítségével értjük meg egymást.
A bölcs szavak jó esetben segítségedre lehetnek, de a zűrzavart is fokozhatják. Az egyetlen biztos és bölcs út a csöndes belső fáradhatatlan keresése. Ezen az úton haladva nem kell ólmot öntened a füledbe, hogy süketté válj. Halld meg a szavakat, mert azok egy ideig olyan táplálékot adnak az elmének, mint a csecsemőnek az anyatej! Később úgyis egyre halkabbá válnak, a tények és az igazság pedig egyre hangosabbá. Ez pedig a társas kapcsolataid tisztulását és elmélyedését fogja eredményezi.
Két dologra még bizonyossággal szükség lesz, hogy a kapcsolataid valóban kapcsolódások is legyenek, ne csak ismeretségek. Őszinteségre és bizalomra.
A bizalom lehetne olyan, mint a radír: minél több a hiba, annál kevesebb marad belőle. Lehetne olyan, ha lennének fokozatai. A bizalomnak azonban nincsenek fokozatai, ugyanis az vagy van, vagy nincs. A félig odaadott bizalom egyenlő a bizalmatlansággal és a gyanakvással. Kicsit nem lehet meghalni, kicsit nem lehet elengedni, kicsit nem lehet terhesnek lenni, és kicsit nem lehet bízni. Őszinteség nélkül pedig bármit lehet csinálni, csak semmit nem érdemes. Milyen egyszerű vágyni és hirdetni az őszinteséget, e szerint élni azonban annál nehezebb. Az első nehézséget nem is az jelenti, hogy másoknak ne hazudjunk, sokkal inkább, hogy magunknak ne tegyük. Bár gyerekként mindig azt mondták nekünk, legyünk őszinték, de amikor azok voltunk, megbüntettek. Az őszinteségért? Nem, azért, amit elmondtunk, így megtanultuk, hogy őszintének lenni nem túl kifizetődő.
Gyakran pont a szeretteinket védjük meg az igazságtól, mondván az megmérgezné őket. Az orvosság ugyan sokszor keserű, de attól még nem méreg. Ellenkezőleg! Az igazság és az őszinteség a gyógyszer, a bizalom alapkövei. A múlt ugyan előrevetíti a jövőt, de nem szükségszerűen határozza meg, így bármikor jogunkban áll változtatni a szokásainkon. Akár ezen is.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez