„Emotional wellness” – Avagy minden, amit az érzelmi jólétről tudni kell
A gyenge érzelmi jólét hatása
Sokféleképpen vezethet rosszabb eredményekhez, ha nem tudod pozitív érzelmi állapotban feldolgozni az élet viszontagságait, különösen azért, mert a negatív érzelmi állapot stresszel jár. Íme néhány példa:
Alacsonyabb immunitás: a stressz gyengíti az immunrendszert.
Magas vérnyomás: a hosszú távú stressz rontja a vérnyomásunk értékeit.
Betegségekre hajlamosít: a stressz a szívproblémákra, pszichiátriai problémákra destruktív hatással van.
Párkapcsolati problémák
Nehézségek a munkahelyen
Koncentrációs nehézségek
Az erős érzelmi jólét előnyei
Bármennyire is komoly problémákat okozhat az életedben a rossz érzelmi egészség, az erős érzelmi jólét segíthet a boldogulásban. Íme néhány a jó érzelmi jólét számos előnye közül:
A másokkal való kapcsolataid kvázi a legjobbak lehetnek.
A stressz csökkentése redukálja a betegségeket és növeli az immunitást.
A pozitivitás elősegíti a termelékenységet, segít, hogy többet érj el az életben.
Azt sem felejthetjük el, hogy ahhoz, hogy érzelmileg a legjobb formádat hozd, meg kell teremtened az egyensúlyt a munka és a szórakozás között. A szabadidős tevékenységekre szánt idő elkülönítése és a munkaidőre vonatkozó határozott határok megszabása két egyszerű módja annak, hogy javítsd ezt az egyensúlyt. Emellett az alvás nem utolsó szempont. Minél jobban alszol, annál nagyobb az esélye, hogy ébren is jól érzed majd magad. Javítsd az alváshigiéniádat olyan gyakorlatokkal, mint a kijelölt lefekvési idő, a koffein napközbeni fogyasztásának korlátozása, és a lefekvés előtti túlfogyasztás mellőzése.
Mindegyik változtatás önmagában jelentéktelen lépésnek tűnhet, de ha mindezeket együttesen teszed, nagy javulást tapasztalhatsz. Az érzelmi jólét fontos az egészséges élethez, és az ilyen egyszerű eszközök közül egy vagy több használata elindíthat téged a saját gyógyulásod, fejlődésed útján.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez