Betegségeink lelki okai
Sajnos, nem mindig ilyen könnyen visszakereshető a valódi probléma, de testünk és a kialakult tünetek, valóban beszédesek, és csak egy kicsit kell jobban figyelnünk testünk nyelvezetére, hogy megértsük. Segítségünkre lehet az is, ha tudjuk, mikor alakult ki a betegség, milyen események történtek akkor velünk. Elég gyakran, jelentős összefüggéseket fogunk találni a betegségünk kialakulása és a megváltozott életkörülményeink között.
Gyakori figyelmeztetés szokott még lenni a baleset is, olyan embereknél, akik hajlamosak túlhajszolni magukat, és sokszor, környezetük intő jeleire sem hallgatva, képtelenek fékezni a tempójukon, mert saját kényszerességük, nem bírja beiktatni a pihenőt. Általában, ekkor jön valami baleset, ami átmenetileg, pihenésre kényszeríti őket. Ilyenkor szerencsés lehet megkérdezni magunktól azt is, hogy a betegségünk, mire kényszerít most rá? Fekvésre? Mozdulatlanságra, vagy éppen kezelésekre? Esetleg teljes életmódváltásra? Érdemes végiggondolni, hogy milyen változtatásra vagy megtapasztalásra sarkal lelkileg, fizikailag esetleg mentálisan?
Testünk, és lelkünk minden percben, kommunikációs adó-vevő kapcsolatban van velünk. Ha figyelünk, egyre jobban megtanulhatjuk ezt lefordítani, és megérthetjük azt is, hogy mi is beszélünk hozzá, mi is információt adunk át neki észrevétlenül nap, mint nap. Ez a felismerés, tudatosabbá teheti azt is, hogy ne bántsd, ne kritizáld a saját tested. Te jól bánnál azzal, aki folyton megjegyzéseket tenne rád?
Minden részünk, egy térkép önmagunkhoz, amivel ha megfelelő harmóniában élünk tudatosan, boldogok és egészségesek lehetünk. Megvan a képességünk hozzá, hogy ajándékba kapott testünket a megfelelő módon óvjuk. Tanulható, hogy tudatosabban figyeljünk testünk jelzéseire, és az is, hogy ezt a kapcsolatot is magasabb szintre emeljük.
Ne várjuk meg azt, hogy radikális figyelmeztető jeleket küldjön felénk, hogy ideje változtatni az életünkön, de ha mégis így történt, legyünk hálásak, hogy valamire megpróbálja még utoljára felhívni a figyelmünket. Ezzel kaptunk egy esélyt, egy lehetőséget, a valódi lelki gyógyulásra is, vagy akár egy olyan tapasztalatra, amire szükségünk van. Sosem késő valamit helyrehozni.
És persze van, hogy egy hapcinak egyszerűen csak az az oka, hogy jobban fel kellett volna öltözni.
Instagram ITT
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez