Bakancslista: Szingapúr
Szingapúr (apró termete ellenére) a Távol-Kelet leggazdagabb és legfejlettebb országai közé tartozik, amely azon kívül, hogy mekkora gazdasági és pénzügyi “hub”, évről évre népszerűbb a turisták körében is. Nemzetközi repülőterét és légitársaságát is a világ legjobbjaiként tartják számon a maguk kategóriájában, és fekvése is ideális, nem csak Dél-Kelet Ázsián belül, hanem például sokan pihennek meg itt pár napra Ausztrália felé vagy onnan jövet is.
Világszinten is kiemelkedően magas a közbiztonság és a rend, amit nem titok, hogy a nagyon erős fegyelmezésnek és rendőri jelenlétnek is köszönhető (azért az utcán rágó köpésért több év börtön bünti az urban legend kategória, de ne feszegesd a határokat). Sokan illetik ezt a kis városállamot azzal a jelzővel, hogy már-már túl “steril”, minden annyira rendezett, tiszta, modern, ami már kissé rideggé teszi a helyet, és bevallom mikor először jártam itt, nekem is hiányzott a többi dél-kelet ázsiai ország kissé lepukkant sármja és az érzés, hogy minden fal mögött évszázadok vagy épp ezredek történelme bújik meg.
Azonban időközben Szingapúr a kedvenc városaim egyike lett az egész világon, és össze is írtam néhány dolgot, amit ne mulassz el, ha erre jársz.
1. Infinity pool @ Marina Bay Sands
A világ legnagyobb “infinity poolja” a Marina Bay Sands luxushotel tetején mára Szingapúr egyik ikonikus jelképévé vált, és egy olyan élmény, amit nem nagyon kapsz meg máshol. Rossz hír, hogy hivatalosan csak a szálloda vendégei használhatják a lenyűgöző medencét, jó hír, hogy kellő magabiztossággal azért be lehet lógni ingyen is.
2. Gardens by the Bay
Szintén a Marina Bay Sands környékén maradva: a csodálatos “supertree” park (ezek a hihetetlen mesterséges fák, melyeknek oldalán vízszintes irányban nőnek mindenféle növények), a Flower Dome (a világ minden tájáról összegyűjtött növények, mindig hihetetlen virág-kiállításokkal), a Cloud Forest, a Sun Pavilion, az OCBC skywalk, ezek mind részei annak a hihetetlen nagy kertnek, amely a luxushotel mögött található és szürreális atmoszférája nagyjából az Avatart juttatja eszembe mindig. Menj be mindenhova, ahova lehet, komolyan. Ha azt hiszed, láttál már üvegházakat, botanikus kerteket, BÁRMIT – Szingapúr mindent egy új szintre helyez.
3. Treetop Dining
Mert a szuperfákban vacsizni is lehet lélegzetelállító kilátással – ez szintén azon élmények egyike, amelyeket a világon talán egyedül itt tapasztalhatsz meg.
4. Kaya toast
A szingapúriak nemzeti reggelije kvázi a kaya toast – a kaya tulajdonképpen egy krém, akár csak a lekvárok, Nutella, ízre talán leginkább a mézre hasonlít (de azért attól is eléggé különbözik :D), de kevésbé folyós állagú, szóval ők ezt kenik a pirítósra reggelente. Általában az imádod vagy utálod kategória, mint oly sok ilyen helyi specialitás esetében, itt sem hallottam még köztes véleményt. Mindenképp kóstold meg.
5. Chinatown
Az egyik legjobb kínai negyed, ahol a világon jártam, Szingapúré. Integető kismacskás bizbaszoktól a táncoló hipszter-medvén át az ananász alakú óriási lampionokig mindent megtalálsz, amire nincs szükséged és mégis akkora élvezet nézni és azon ámuldozni, hogy lehet valami, ami ennyire fölösleges, mégis ennyire vonzó. A kaják, a friss gyümölcslevek, na azok meg elképesztőek és mindent ki kell próbálni, amit csak tudsz.
6. Universal Studios
Főleg, ha gyerekekkel vagy hozzám hasonlóan gyerek-lelkű társaságban nyomul az ember, akkor nagyon jó kis program ellátogatni a Sentosa szigeten található Universal Studiosba, Shrek, Gru és Jurassic Park rajongóknak ajánlom leginkább.
7. Ocean Restaurant by Cat Cora
Minimum napokkal, de sokszor már hetekkel előre kell asztalt foglalni ebbe az étterembe, hogy cápák és ráják és mindenféle csodás halak társaságában vacsizhass egy akvárium mélyén. Kissé borsos árak és van minimum fogyasztás, úgyhogy nem lehet kijátszani a rendszert azzal, hogy rendelsz egy fagyit, de úgy gondolom, ez az élmény, a környezet és a fantasztikus étel-költemények egyaránt érnek annyit, hogy az ember kicsit kirúgjon a hámból egy estére.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez