Az ismeretlentől való félelem
Azok, akik félnek, nagy jelentőséget tulajdonítanak a zavaró problémáknak. Hiányzik az a tény, hogy ezek a félelmek csak addig valódiak, amíg azt hiszik, hogy valóságosak. A problémák teremtésének kezdeti tényezője a fejükben van. A gondolkodás tétovázáshoz és zavarodottsághoz vezet, nem pedig a megoldások megtalálására. Így az emberek megakadályozzák magukat abban, hogy olyan új lehetőségeket tárjanak fel magukban, amelyek pozitív hatással lehetnének a személyiségükre, a viselkedésükre vagy az életükre nézve.
A negatív gondolatok, egyenértékűek a negatív érzésekkel. Az ilyen hozzáállás felboríthatja az ember ítéletét és jövőképét. Ez csökkenti a bizalmat és növeli a döntéshozatal képtelenségét. Azok, akik bírálnak, ítélkeznek vagy vitatkoznak, nagyobb valószínűséggel válnak depresszióssá. Gyakran tehetetlennek érzik magukat, mert a valóságuk nem felel meg elvárásaiknak. A kiszámíthatatlan világ hidegnek és kellemetlennek tűnik. A félelem veszélyes lelkiállapot, amely súlyosan befolyásolhatja az ember pszichéjét és általános egészségi állapotát.
A félelem egy problémára adott választás
A félelem folyamatosan korlátozza a jövőt. Magunkhoz kell venni az irányítást és a jelenre kell összpontosítanunk. Tegyük félre a kétségeket és távolítsuk el az ismeretlentől való félelem negatív gondolatait.
Az elme törlése visszaállítja a szellemi és fizikai békét. Ezt meditációval sikeresen el lehet érni. A stresszt, a kreatív képzelet váltja fel, amely a megfelelő hozzáállással kombinálva, határozottan megoldja a probléma egy részét. A félelem egy választás.Ha megváltoztatod a gondolkodásodat, akkor más nézőpontból megnézheted és megérthetsz egy adott helyzetet. Tehát a megfelelő hozzáállás új lehetőségeket kínál, és megoldásokat keres.
Azok, akik félnek, elszalasztják a lehetőséget, hogy bátrak legyenek új koncepciókat felfedezni. Például sok ember fél a saját vállalkozásuk elindításától, mert hiányolni fogják régi munkájuk biztonságát. Pedig csak ismerőssé kell tenni az új helyzetet és nyitottá válni. Például egy hasónló helyzetben tanácsot kérni másoktól és megpróbálni annyi tervet készíteni, amennyit csak tudunk. Ezek összessége csökkentik a félelmeinket, pótolják a hiányos tudásunkat, ami határozottabbá teszi a hozzáállásunkat és az önmagunkba vetett hitünket. Maradj nyitott a pozitív lehetőségekre, élvezd az életet.
Az ismeretlentől való félelem leküzdése összekapcsolódik a tudatos és világos elmével. Ez a kulcsa a kiegyensúlyozott és nyugodt életnek.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez