Az élet tele van bukkanóval, minden csak a reakciódon múlik
Az élet egy akadálypálya. Sajnos ez a csúf igazság. Elkerülhetetlen, hogy ne érjen csalódás, ha a dolgok nem úgy alakulnak, ahogyan azt eltervezted. Ahogyan szeretetted volna.
Gyakran előfordul, hogy olyan emberekhez kezdünk érzelmileg kötődni, akik ezt nem viszonozzák. Sajnos ilyenkor az elhagyatottság érzése fájdalmas és csalódottsággal párosul.
Ahogyan az is előfordul, hogy a munkánkban akadnak kudarcélmények. Előfordul, hogy szorgalmas, kitartó, elkötelezett ember vagy, nagy szakmai háttérrel, és mégsem te kapod meg az előléptetést vagy az általad vágyott pozíciót. Hidd el, hogy ilyenkor normális, hogy kicsit demotiváltnak, vagy alulértékeltnek érzed önmagad.
Túl sok a csalódás az életben, ami miatt elkeseredettnek, megbántottnak és reménytelennek érezhetjük helyzetünket. Ez sok helyzetből származhat, lehet családi vonal, de akár az is előfordulhat, hogy barátaink egyik pillanatról a másikra, elfordulnak tőlünk. Sőt, olykor egy toxikus párkapcsolat okozza a legnagyobb törést az életünkben. És van olyan is, amikor eljutsz egy olyan pontra, ahol úgy érzed, hogy az életed egyszerűen nem felel meg terveidnek és elvárásaidnak.
Egész életünkben arra buzdítanak minket, hogy kövessük az álmainkat. Arra tanítanak bennünket, hogy olyan emberekkel legyünk kapcsolatban, akik a legjobbat hozzák ki belőlünk. Még ha így is van, a csalódás elkerülhetetlen, mert néha túl magasak az elvárásaink és céljaink. Vagy éppen azzal lesz a baj, hogy másokban mindig a legjobbat látjuk és amikor csalódunk bennük, akkor elkeseredetté válunk majd.
Azt mondják, boldog az az ember, aki nem vár el semmit, mert sosem fog csalódni. Ugyanakkor ez a dolog nem lehet ennyire alapvető. Nem várni semmit, hogy elkerüljük a csalódást? Emberként, gondolkodó, reménykedő és érző emberként nincs élet, amelyet elvárások hiányában tudnánk leélni. Ez nem ilyen egyszerű. Nagyon nehéz a csalódásokat kikerülni, sőt néha könnyebb csak engedni az érzésnek.
De tény, hogy az igazán tragikus események megtörhetnek minket. Az viszont, hogy hogyan reagálunk rájuk, elősegítheti a belső növekedést és bizonyos ellenálló képességet fejleszthet ki a későbbi rossz élményekkel szemben.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez