A stílus és a divat rajongóinak mennyországa - Dior kiállítás
Dior mielőtt a divatban kiteljesedett, egy művészeti galériát vezetett jó barátaival, először Jackques Bonjean-nal, majd Pierre Colle-val. Életének ebből az időszakából is került a kiállítás repertoárjába pár festmény, szobor és dokumentum.
A hatásos belépőt pedig a kedvenc témám követte a kiállításon, ami kiválóan példázza, hogy a stílus és a divat igenis megfér egymás mellett, sőt csúcsra is lehet járatni! A Colorama rész lenyűgöző volt, egyszerűen tobzódik az ember lánya ezekben a csodákban. A teljes színkört sikerült összeállítania ennek a professzionális csapatnak, mégpedig különböző stílusú kisestélyi és nagyestélyi ruhákból, csinos kabátokból, merész kalapokból, karcsú üveges parfümökből, különleges cipőkből, papírra vetett divattervekből, miniatűr báli ruhákból, selymes sálakból és csillogó ékszerekből.
A halványrózsaszínnel indul a színkör, ezt követik az élénkebb magenta, a hűvös málnaszín, a hideg pirosak (igazi piros, eperszín, mélyvörös), a melegebb pirosak, korallos árnyalatok, a narancs és a sárgák különböző tónusú verziói. Ezek után megcsodálhatjuk a fűzöldet és a levélzöldeket, majd a hidegebb tónusú fenyő zöldet, írzöldet, a mélykéket, a türkizt az egyik kedvenc csillogós ruhámon, a törtebb levendula lilától egészen a püspökliláig terjedően a lila színskálát. Végül a mélybordó és a barnák zárják a sort. A fekete, fehér, és szürke színekből álló részt elkülönítették, hiszen ezek nem képezik a színkör részét.
Kép: Stylexpert
Kép: Stylexpert
A színkört egy hatalmas fal zárja, amelyen az összes Dior megjelenés látható olyan neves divatmagazinokban a Vogue, a Harper’s Bazaar, a L’Officiel, W magazin, Marie Claire, Elle, és még számos híres divatlap.
Dior imádta a parfümöket, az első illata a Miss Dior, melynek a bemutatószekrényét a versailles-i Petit Trianon szerelmi temploma ihletett (1947, 1950).
Kép: Stylexpert
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez