A megtévesztéssel, hazugsággal, csalással, elkendőzéssel minden kapcsolat megreked
Beszélgessünk róla, ameddig szükséges. Milyen hibákat kellene felszámolni ahhoz, hogy elkerüljük a kapcsolatunk gyengülését és az újbóli bizalomvesztést? Mire van szükség a megerősödéséhez? Mi az, ami fájón hiányzik a hétköznapokból? A kölcsönös sértettség csökkentéséért mindent meg kell tenni, hogy új jövőkép épülhessen, és a két egymást szerető ember elkötelezettséget tudjon vállalni egymás iránt, bízva abban, hogy csalás, hazugság nem fog többé megtörténni.
Mindkét fél lássa át a saját részét a kapcsolat megromlásában. Ingadozó érzelmek, hegyek és hullámvölgyek jellemzik a bizalomvesztést követő időszakot. A megbántott félnek joga van szomorúnak, dühösnek, csalódottnak lenni, kérdezni, és megfelelő, őszinte, együttműködő válaszokat várnia. Ne maradjanak titkok, megválaszolatlan kérdések, ez csak újra befeszülést, érzelmi bezárkózást eredményez. Ugyanakkor tükröt kell állítania önmagának, és fel kell tennie a kérdést: vajon miért történt ez? Mivel járult ő hozzá a másik eltávolodásához, „másfelé álmodásához”?
A fogadalom megújítása. A bizalom megtörik, a szeretet soha. Nagyon fontos az elkötelezettség döntésének kinyilvánítása egymás felé, akár házasok vagyunk, akár nem. A bizalom, a türelem, a kommunikáció és a szeretet az, ami táplálja, virágoztatja a kapcsolatokat. Súlyos krízisekből is fel tudunk állni együtt, ha a szeretet valódi, ha egymás mellett a döntést valóban meghoztuk, és végül nincs más út számunkra, mint az, amelyen együtt haladunk.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez