A két legerősebb visszahúzó erő: a félelem és a kényelem – mit lehet kezdeni velük?
Ezt azért érzed, mert a lelked növekedni akar.
A lelked nem úgy működik, mint az elméd. A lelked nem a túlélésre játszik. Ő nem a tested épségét védi. A lelked szárnyalni akar, gyarapodni, tanulni, növekedni, új dolgokat felfedezni. A lelked változatosságra vágyik, új ingerekre, amikben megfürödhet, új emberekre, akikhez kapcsolódhat.
A lelked nem érzi jól magát a régi, jól ismert, “biztonságos” langyos vízben. És egy idő után már Te sem.
A félelemkeltő és a kényelembe csábító gondolatokat egyaránt az elméd generálja. Így próbálja elérni azt, hogy Te maradj ott, ahol most vagy, ne növekedj, ne gyarapodj, ne csinálj semmit. Így próbál Téged biztonságban tartani.
Csakhogy ez valójában nem biztonság, hanem vegetálás. Egy helyben toporgás. Ez biztosan nem vezet el se a céljaidhoz, se egy boldog élethez.
Hogy miért? Mert ez teljesen ellentétes az élet természetével. Az élet ugyanis mindig mozgásban van. Folyamatosan változik, mint maga a természet, folyamatosan áramlik, mint a folyó. A Te lelked is erre vágyik. És Te is csak akkor lehetsz boldog, ha követed az élet természetes áramlását, ha követed a lelked hívó szavát.
Na jó, de mégis hogyan tudod a vágyaidat követni, amikor a fejed tele van “de mi lesz, ha…” és “áhh inkább hagyjuk” gondolatokkal?
Nézzük meg most azt a 3 egyszerű lépést, amelyekről már a korábbi blogbejegyzéseimben is írtam – megtalálod őket itt és itt.
1) Először is tudatosítsd magadban a gondolataidat, és tudd, hogy ők csak az elméd játékai. Azaz NEM IGAZAK. Biztosan Te is tapasztaltad már, hogy a legtöbb dolog, amitől félünk, a valóságban sosem következik be.
2) Fogadd el a gondolataidat, mint az elméd egészséges működésének bizonyítékait. Nyugodtan hallgasd meg őket és akár válaszolj is rájuk magadban. Pl. így: “Mi lesz, ha bekövetkezik a legrosszabb? Hát akkor majd túlélem valahogy. Biztosan nem lesz kellemes érzés, de én meg vagyok olyan erős és ügyes, hogy túl fogom élni, és talpra fogok állni belőle. És az élet majd megy tovább ezután is. Inkább vállalom ennek a kockázatát, mint a kihagyott lehetőség fájdalmát – azt, hogy soha meg sem próbáltam.”
Ha a Te gondolataid pedig inkább a kényelmes semmittevés felé próbának csábítani Téged, akkor a legjobb, amit tehetsz, ha – természetesen miután magadban tudatosítottad, elfogadtad és meghallgattad őket – emlékezteted magadat arra, amire vágysz: azaz hogy MIT is akarsz annyira megvalósítani, és MIÉRT. Mi a mélyebb célod a vágyad megvalósításával? Mit fog ez hozzáadni az életedhez? Hogyan fogja ez gazdagítani a Te és a többiek életét? Valóban van ez a dolog annyira fontos és értékes, hogy megéri erőfeszítéseket tenni érte?
Ha a válaszod az utolsó kérdésre IGEN (remélem, hogy ez a válaszod ), akkor pedig jöhetnek a
3) Vágyaiddal összhangban álló tettek
Tudod már, hogy mit akarsz megvalósítani. Azt is tudod, hogy miért. Azt is tudod, hogy a menet közben természetes módon felbukkanó, félelemkeltő és kényelemre csábító gondolatokat hogyan kezeld. Akkor mire vársz még? Csapj a lovak közé és hajrá!
+1 fontos kérdés
És végül tedd fel magadnak a kérdést: “Mi lesz akkor, ha NEM vágok bele ebbe a dologba? Mi lesz akkor, ha úgy döntök, hogy ebbe most inkább nem kezdek bele, nem teszem meg, nem csinálom végig? Milyen lesz akkor az életem jövő ilyenkorra? Valószínűleg olyan, mint amilyen most. Jó lesz ez nekem? Biztosan ezt akarom? Tényleg erre vágyom?”
És válaszolj magadnak őszintén. Hol szeretnél tartani 1 év múlva? 5 év múlva? 10 év múlva? Mit kell ahhoz tenned MOST, hogy egyszer majd valóban ott legyél?
Ha pedig úgy érzed, hogy nem szeretnél egyedül küszködni ezen az úton (mert miért is kellene egyedül küzdened? Azért vagyunk ilyen sokan a világon, hogy segítsünk egymásnak!), és szeretnéd, ha egy szakértő támogatna Téged a vágyaid megvalósításában, akkor kattints a lenti gombra és jelentkezz nálam egy személyes beszélgetésre.
További írásaimat a weboldalamon valamint Facebook oldalamon találod.
Megtalálsz az Instagramon és a Youtube csatornámon.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez