A kalitkában született madarak azt hiszik, hogy a repülés betegség
Nagyon fontos, hogy merjünk segítséget kérni a bajban és legyünk nyitottak új megközelítések befogadására is. Ne méricskéljük a problémánkat másokéhoz, hiszen mindig van, akinek rosszabb, ettől azonban nekünk még nem lesz könnyebb. Rossz úton jár az, aki bagatellizálni kezdi a gondjait. Hiszen ahogy Edith Eva Eger mondja mindig: a szenvedésben nincsen hierarchia. Dr. Almási Kitti is külön kitér erre a könyvében, mert sokszor tapasztalta már ezt a fajta káros méricskélést, pedig ahogy ő fogalmaz:
Minden érzés valid!... szabad és érvényes azt érezni, amit érzünk.
A megélt sérelem akkor is fájdalmas, ha mások szerint nem az, vagy mások sebeihez képest nem tűnik annak. Egy dologra kell csak vigyáznunk, miközben a sérelmeinkkel dolgozunk: ne ragaszkodjunk hozzájuk. Ha eljött az ideje, el kell tudnunk engedni őket. Ehhez számos segítséget kaphatunk a könyvben.
Aki a leírtak alapján kedvet kapott az olvasáshoz, az garantáltan nem fog csalódni. A kötetben további témákban is elmélyedhetünk. Többek között a párkapcsolati elmagányosodásról, a menjünk vagy maradjunk dilemmájáról, a határszabás nehézségeiről és az önbecsülés témaköréről is behatóan tájékozódhatunk. A doktornő szerint: amit megértünk, azt jobban képesek vagyunk kezelni. Ha kezünkbe vesszük ezt a kötetet, máris tettünk egy újabb lépést önmagunk megismerésének útján - és biztosan nem fogjuk megbánni majd ezt a lépést. Végezetül, jó szívvel ajánlom, hogy, aki magáénak érzi, az mindenképp vigye magával a könyvből az egyik (számomra) legfontosabb mondatot:
Soha ne adjuk olcsóbban magunkat, mint amennyit érünk!
További írásaimat a Facebook oldalamon, valamint a honlapomon olvashatod.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez