A hamis barátság 10 intő jele
6. Nem fogad el úgy, ahogy vagy
Ki nem állhatja a frizurádat, rühelli a pasidat, és lekicsinylően válaszol a téged igazán érdeklő kérdésekre? Ha folyton csak kritizál (majd szíves örömest lát el helyette saját tanácsokkal), és már szinte úgy érzed, csak azért mond mindig ellent, hogy téged bosszantson egészen addig, míg végül fogalmad sincs, hogy lettetek „barátok”, akkor ideje elgondolkozni.
7. Sosem segít neked
A barátságnak léteznek amolyan „íratlan szabályai”. Például az, hogy a bajban melletted álln, és mindig ott terem, ha szükség van ráj. Egy igazi barátságban ez oda-vissza működik. Ha viszont úgy érzed, te már sokat bizonyítottál, és cserébe mégsem számíthatsz rá, akkor talán jobb lenne őt barátból egyszerűen „haverrá” degradálni: jóban vagytok, elcseverésztek, de semmi több.
8. Banknak használ
Először kölcsön kér egy könyvet. Majd egy ruhát. És még egyet. Így megy szép lassan addig, amíg el nem kezded hiányolni a cuccaidat. Persze a lila köd csak akkor önti el igazán a fejed, ha már pénzért is hozzád jár, amit természetesen rendszeresen elfelejt visszaadni – a többi holmiddal együtt… Dilemmázol, hiszen nem akarod megbántani, de ezzel az áldatlan állapottal már te sem tudsz mit kezdeni. Ám, ha meg tudod beszélni vele ezt a problémát, akkor ebből még lehet jó barátság.
9. Manipulál
Akárcsak egy rossz párkapcsolatban, a manipuláló a hamis barát legfontosabb célja, hogy a saját elképzelései szerint formáljon téged. Szeretné, ha megmondhatná, hogyan él az életed, de hé, ez az az élet, amit ő akar élni, és nem te! Ha így viselkedik, valószínűleg valakit vagy valamit szeretne pótolni a saját életében, amit neked viszont semmi szín alatt nem szabadna hagynod.
10. Tönkreteszi a többi kapcsolatod
Nem biztos, hogy szándékosan, de sajnos néha előfordul, hogy egy barát annyira megpróbál kisajátítani magának, hogy az végül a többi barátságod, vagy esetleg a párkapcsolatod rovására megy. Ilyenkor mindent elkövet ahhoz, hogy csakis vele foglalkozz: féltékenységből, intrikából, manipulációból jut bőven. Neked kell megtalálnod a mértéket a józan ész határain belül ahhoz, hogy elegendő időt és figyelmet szakíthass mindenkire a környezetedben.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez