A depresszió okozta napi küzdelmek enyhítése
Nem kell mindent egy nap alatt megtenned
A változás nem fog egyik napról a másikra megtörténni, ezt jobb is, ha tudatosítod magadban.
Ha például ma nem sikerült teljesíteni az általad kitűzött feladatot, vagy célt, akkor se bántsd magad, hiszen holnap egy új nap és újra ott lesz a lehetőséged erre. Add meg magadnak ezt a szabadságot és szünetet. Nem kell irreális elvárások elé helyezned önmagad.
Értékeld a saját erőfeszítéseidet
Még akkor is, ha a dolgok összességében kicsinek tűnnek, akkor is legyél büszke magadra. Mindig értékeld a saját erőfeszítéseidet a kis lépések elérésénél is. Ez nagyon fontos a mentális egészséged Ezért valahányszor elvégzel egy feladatot (bármi legyen is az), legyél büszke magadra.
A siker felismerése valóban hatékony eszköz a depresszió negatív, ördögi körével szemben. És így azt is megláthatod, hogy sokkal nagyobb hatalmad van a saját jóléted irányítását illetően, mint gondolnád. Azzal, hogy hinni kezdesz magadban, enyhíted a szorongásaidat és a depresszív gondolataid áramlását.
Hozzon létre napi rutint
Végül egy nagyon pragmatikus tipp , hogy alakíts ki magadnak egy napi rutint azokra az időszakokra, amikor esetleg túlterheltnek érzed magad. Ezzel is segítve a tested és az elméd feletti kontroll megtartását.
Nagyon fontos, hogy legyen egy napi rutinod, ami ugyanakkor kellőképpen flexibilis ahhoz, hogy ne érezd tehernek. Nem kell egy strukturált tervet készíteni, elég, ha néhány minden napra jóleső dolgot tartalmaz. Például délutánonként 30 perc séta a szabad levegőn, vagy futni egy jót. Ezek nagyban hozzájárulnak majd ahhoz, hogy hasznosabbnak érzed a mindennapokat, valamint valóban élettanilag is segítenek jobban lenni.
Összefoglalva, az egészségesebb gondolkodásmódhoz és a mentális jóléthez vezető út valóban hosszú. A gyógyulás nem megy egyik napról a másikra, és nem is szabad ezt elvárni magadtól. A legfontosabb dolog, amit ki kell venned, az az, hogy többre becsüld magad és az erőfeszítéseidet, mint amennyire természetesen hajlandó lennél. Ez valóban a sikeres gyógyulás alapköve.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez