6 lépés a biztonságos edzésért
4. Helyes mozdulatok
Hogy valaki sérülés nélkül ússza meg a sportolást, és még a kívánt eredményt is elérje, elengedhetetlenek a helyes mozdulatok! Bár sokan ezekkel sajnos nincsenek tisztában, pedig tényleg ez a kulcsa mindennek. Például egy gyors tipp: guggolásnál, hogy ne sérüljön a hát, érdemes törölközőt tenni a lábak közé, úgy, hogy a térd kissé kifelé forduljon. Ezáltal erősödnek a gyengébb, belső combizmok is. Fekvőtámasz során pedig a hatszögletű súlyzók lehetnek a segítségünkre, ugyanis jó támasztékok, melyek enyhítik a kezet és a csuklót terhelő nyomást.
5. Nyújtás
Nyújtásra, vagyis stretchingre minden egyes sportnál szükség van – ez a konditermi edzésre is igaz! Még a gyakorlott, hajlékony jógázóknak is szükségük lehet rá. A nyújtás tulajdonképpen segít növelni a test rugalmasságát, enyhíti az izomfeszültséget és az edzés utáni fájdalmat. Egy szóval csodálatos érzést biztosít kondizás után is!
6. Hallgass a testedre!
Ínhüvelygyulladás, térdfájás, izomhúzódás – csak a leggyakoribb sérülések, amelyeket a konditeremben dolgozva elszenvedhetünk. Ha szédülés, hirtelen fáradtság, vagy természetellenesen nagy fájdalom lép fel, azonnal abba kell hagyni, bármilyen edzést is végzünk! Vagy legalábbis beiktatni némi szünetet. Sosem szabad elfelejteni, hogy a jó eredményeket nem az egészségünk kárára kell kipréselnünk magunkból! Egyébként egy jó masszázs gyógyír a legtöbb gyakori fájdalomra.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez