6 egyszerű buddhista gyakorlat, ami pozitívan hat az életedre
Érlelj könyörületességet és szerető kedvességet
Vedd észre, hol van szükség a segítségedre, és segíts önzetlenül, gyorsan, ahol csak tudsz. Egy helyzetben, mindig vizsgáld a másik nézőpontját, lásd a másik perspektíváit is, ne csak a tiedet. Őszinte érdeklődéssel figyeld mások reakcióit, ne csak felületesen. Ha nehezünkre esik másokat nyugodt szívvel hallgatni, másoknak segíteni, az intő jele lehet annak, hogy a saját szívünknek vannak kiáltásai. Ez esetben legyünk sokkal figyelmesebbek, kedvesebbek, szeretőbbek önmagunkkal szemben is.
Fedezd fel a bölcsességedet
Foglalkozz többet a “nem tudom” elméddel, ami azt jelenti, nagyon is kíváncsi és nyitott arra, hogy többet tudjon. A tapasztalataink nem végső következtetései az életünknek, de bölcsességünk forrása lehet. Bölcsességgel sokkal kreatívabban, és rugalmasabban oldjuk meg az elénk gördülő akadályokat. Legyél nyitott minden pillanatban a saját intuíciódból érkező sugallatokra. Az elme szerteágazóan képes a figyelmét a múltra, a jelenre, a jövőre, elvont elképzelésekre, különböző feladatmegoldásokra helyezni. Minden gondolatnak lehet haszna, de sokkal hasznosabb, hogy ha gondolatainkba is több tudatosságot csempészünk. Fejleszd azt a képességedet, hogy éberségedet hangokra, testi érzésekre, gondolatokra, pillanatnyi érzelmekre irányítod. Ezzel a gyakorlattal fokozatosan megnyitod magadat, egy magasabban, tudatosabban létező énednek, ahonnan bölcs megértések, igazságok és megoldások érkezhetnek hozzád.
Fogadd el a változást
A múlandóság és a változás létünk tagadhatatlan igazságai. Ha ezt megértjük, és felhagyunk a változás ellen folytatott örökös harccal, az életünk felszabadul, és mi fellélegezhetünk, megértjük, hogy több kárt teremtünk az ellenállással, és végre megengedjük az életünknek, hogy csak legyen, áramoljon folyamatosan. Az, ami igazi, az a létező pillanat, ez az ajándék, de a közönséges elme lekorlátozza nagyszerűségét, és csak a múlt melléktermékeként, vagy egy előzmény okaként értelmezi, nem a folyamatosan és egyetlen létező valóságként. Vegyük észre az igazságot.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez