20 szokás, amivel fejleszthteted az elméd
Ki gondolta volna, hogy a tanulás lehet szórakoztató? Persze, nem feltétlenül az iskolapadban görcsölve, mert az önfejlesztésnek számos módja létezik! Íme, 20 praktikus szokás, melyeket akár naponta alkalmazva könnyebben művelődhetünk.
1. Minden napra 10 kérdés
Gondolj bele, hogyan lehetne csökkenti a szegénységet, megoldani a víz- és élelmezési problémákat, találj ki érdekes film- és regényötleteket, bármit. A lényeg, hogy GONDOLKODJ. Próbálj meg minél átfogóbb, érdekesebb témákon is gondolkozni, olykor olyasmiken is, amik eddig teljesen hidegen hagytak. Ha folyamatosan dolgoztatod az agyad, fejleszted a logikai érzéked és a kreativitásod. Ötleteidet akár papírra is vetheted, hiszen ki tudja mi sül ki belülök?
2. Hírolvasás
Bármennyire is szeretne elfüggetlenedni az ember a politikától, és bármennyire is nehéz szűrni a híreket a gyakran egyoldalú hírportálokon, azért érdemes próbálkozni, hiszen ahhoz, hogy legyen saját világképünk, és némi fogalmunk a történésekről, ez elengedhetetlen.
3. Feliratkozás különböző hírcsatornákra
Ki hinné, hogy a Facebook és a Twitter tele van értelmes dolgokkal? Nem? Pedig igaz! Például számtalan tudománnyal és irodalommal foglalkozó érdekes hírcsatorna létezik, melyekre érdemes feliratkozni.
4. Két fontos „megtenni” lista
Célkitűzéseink tisztázására két fontos listát kell készítenünk. Az egyikre olyan készségeket írjunk, amelyekben fejlődni szeretnénk, a másikra pedig azokat a álmokat, vágyakat, amiket el szeretnénk érni a jövőben. A kezünkben tartva, pontosan leírva ugyanis már egy fokkal közelebb kerültünk a megvalósításukhoz!
5. „Megtettem” lista
Minden nap végén ajánlott írni egy „megtettem” listát, azokkal a jó dolgokkal, sikerekkel tarkítva, amikre aznap igazán büszkék lehetünk. Az apró sikerek ugyanis folyamatosan motiválnak, így segítve a későbbi nagyobb célok elérésében.
6. „Abbahagyni” lista
Léteznek olyan rossz szokásaink, melyek sajnos hátráltatnak, és ezektől érdemes minél előbb megszabadulni. Hogy megelőzzük a mentális zűrzavart, egyszerűen írjuk le, majd szép fokozatosan tüntessük el őket az életünkből!
7. Jegyzetek
Itt az ideje blogot írni, kiváló appok is léteznek erre a célra, de egy rajztömb is megteszi, a lényeg, hogy leírjuk, amit tanulunk. Szisztematikusan, forrással együtt. Hogy miért jó ez? Mert egy szépen összegzett tanulnivaló könnyebben tanulásra serkent, ráadásul bármikor visszakövethetővé teszi az anyagot.
8. Futás
Nem igaz, hogy szégyen a futás, viszont tényleg hasznos! Nem csak kiváló kardió edzés, de remek módszer arra is, hogy az ember kitisztítsa az elméjét a friss levegőn.
9. Online tanfolyamok
Olcsó, és otthonról elvégezhető: innentől kezdve már csak a saját szorgalmunkon múlik, mennyire lesz hasznos egy online tanfolyam.
10. Okosabb emberek társasága
A nálunk okosabb emberek inspirálóan hatnak, hiszen egy velük folytatott beszélgetés során nem igazán szeretnénk „lemaradni” az eszmecserében. Ám ez nem verseny: ilyenkor érdemes alázatosnak és tanulékonynak lenni, és minél több kérdést feltenni.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez